Zkoušíme jezdit na elektřinu
26. března 2020 Aktuálně

Zkoušíme jezdit na elektřinu

Volkswagen e-up! s výkonem motoru 60 kilowattů a dojezdem 120 kilometrů – to je dočasná posila vozového parku Oblastní charity Pelhřimov. Za jeho bezplatné zapůjčení vděčíme Mirkovi Matyášovi ze společnosti Creative spell s.r.o., která podporuje malou elektromobilitu, a Pavlovi Kuchařovi, jenž nám tuto možnost zprostředkoval.

Více se o aktivitách Creative spell s.r.o. dočtete zde.

zapůjčený elektromobil

Pokud by se organizaci naskytla příležitost pořídit cenově dostupný elektromobil, asi bychom neváhali. „Jezdí se mi v něm velmi dobře. Naučit se zacházet s automatickou převodovkou trvá chviličku a zvyká se na ni rychle. A každopádně je jednodušší strčit nabíjecí kabel do zásuvky než se třeba naučit tankovat plyn,“ popisuje pracovnice Charity Lenka Zajíčková novou zkušenost a srovnává se Škodou Citigo, zatím jediným charitním autem na CNG. „Určitě bychom se elektromobilu nebránily,“ doplňuje kolegyni Hana Syrovátková, která se s elektromobilem také několikrát při cestách ke klientům projela. Největší odlišnost od běžného auta děvčata spatřují v tichosti motoru. „Lidé nás vůbec neslyší, a když se u přechodu pořádně nerozhlédnou, ani by pomalu nezaznamenali, že se blížíme,“ podotýká Lenka Zajíčková.

Pokrok však nikdo nezastaví a elektromobily pravděpodobně dříve nebo později přestanou být na silnicích výjimkou. Oblastní charita Pelhřimov je všem ekologicky šetrným řešením nakloněna!

Bc. Dominika Dufková

fundraiser, PR pracovnice
Tel.: 604 222 024 E-mail: _kBtV9jqVX~zV-.j4fBFO1.7~bGkO1p