Charita otevřela dveře veřejnosti
6. října 2022 Aktuálně

Charita otevřela dveře veřejnosti

Pelhřimovská Charita oslavila třicet let své činnosti Dnem otevřených dveří. V úterý před státním svátkem přilákala desítky návštěvníků včetně studentů gymnázia možnost prohlédnout si prostory v Solní ulici a také doprovodný program. Jeho nejatraktivnějším bodem byla v pořadí již třetí probírka charitního šatníku.

„Jde o letošní novinku. Příjem oblečení, které nám daruje veřejnost, totiž zpravidla silně převažuje nad jeho odbytem. Pro naše klienty upotřebíme jen část a spoustu jsme toho dříve museli vyhazovat. Díky probírkám dáme druhou šanci většímu množství šatstva a o naší činnosti se dozvědí i lidé, kteří jinak charitní služby nevyužívají,“ vyzdvihuje význam nové aktivity charitní pracovnice Dominika Dufková.

Den otevřených dveří Charity Pelhřimov 27092022

Vedle charitního šatníku lidé rádi nahlédli i do dalších dveří, kde mají vesměs terénní charitní služby své zázemí. Na dvoře před budovou si pak s občerstvením v ruce mohli například otestovat svou finanční gramotnost, zhlédli taneční vystoupení Sportovně-tanečního kroužku při Základní škole Kamenice nad Lipou a sami si zatančili při koncertě kapely Protéza Blues Band. „I přes chladné počasí se akce vydařila podle našich představ. Příjemně jsme tak připomněli i Den Charity, který každoročně připadá právě na 27. září,“ doplňuje Dufková.

Charita Pelhřimov byla založena v roce 1992 jako dobrovolné sdružení věřících římskokatolické farnosti svatého Bartoloměje. V prvním období se zaměřila na poskytování humanitární pomoci do tehdejší válkou zmítané Jugoslávie a vzájemnou výpomoc na území farnosti. Dnes je její činnost co do územní působnosti i aktivit daleko širší. Poskytuje pečovatelskou službu, osobní asistenci a domácí hospicovou péči, provozuje půjčovnu kompenzačních pomůcek a občanskou poradnu, pomáhá lidem v hmotné nouzi a rodinám, které se ocitly v tíživé situaci a nedovedou ji samy vyřešit. Od ledna příštího roku se pelhřimovská Charita sloučí s pacovskou, jejíž pečovatelská služba, půjčovna a nízkoprahové zařízení pro děti a mládež však budou fungovat stejně jako doposud.

Bc. Dominika Dufková

pracovnice pro oblast komunikace, péče o dárce
Tel.: 604 222 024 E-mail: _kBtV9jqVX~zV-.j4fBFO1.7~bGkO1p