Díky Tříkrálové sbírce konečně dobře vidí
11. září 2020 Aktuálně

Díky Tříkrálové sbírce konečně dobře vidí

Občas se člověku dostane pomoci, aniž by si o ni musel říkat. U klientky Charitní záchranné sítě si vedoucí služby Jana Horáková jen docela náhodou všimla, že něco není v pořádku s jejími brýlemi. Jelikož se ženě zhoršoval zrak, ale na nové by neměla, slepila dvoje staré brýle dohromady a v žádné lepší řešení ani nedoufala. Protože si počínala opravdu důmyslně, celý rok nikomu na jejím výtvoru při zběžném pohledu nepřišlo nic zvláštního. Až letos v létě...

Nabídku pomoci z Tříkrálové sbírky paní s vděčností přijala. „Za vykoledované peníze jsme jí pořídili brýle na dálku i na blízko, které si v tomto týdnu převzala. Na obou má silné dioptrie, takže se bez nich jen těžko obejde, zvláště v zaměstnání, které si aktivně hledá,“ podotkla charitní sociální pracovnice Monika Harudová.

příběh brýlí koláž

Vedle Charitní záchranné sítě žena využívá také služeb Občanské poradny Pelhřimov, kde jí pracovnice pomáhají hledat pracovní nabídky a jednat s úřady. „Pro klienty, kteří ke své situaci nejsou lhostejní a ochotně spolupracují, se vždy najde řešení a my jim rádi pomůžeme všemi dostupnými prostředky,“ doplnila Monika Harudová.

Bc. Dominika Dufková

fundraiser, PR pracovnice
Tel.: 604 222 024 E-mail: _kBtV9jqVX~zV-.j4fBFO1.7~bGkO1p