Na tři krále čekají kromě nových plášťů i nové tašky
12. prosince 2022 Aktuálně

Na tři krále čekají kromě nových plášťů i nové tašky

Pláště pro tři krále pelhřimovské Charitě šijí každoročně, ale letos se jako priorita jevila jiná nezbytná kolednická potřeba, totiž tašky. Naštěstí se na poslední chvíli podařilo sehnat dostatek látek, a tak se děvčata z prvního a druhého ročníku maturitního oboru Oděvní technik Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov nakonec mohla pustit do obojího. Za pouhé tři týdny praxe vyprodukovaly studentky pod vedením své mistrové Dagmar Marešové opravdu slušnou a zároveň slušivou kolekci a budou v šití pokračovat i v průběhu dalšího roku.

„Již třetím rokem se snažíme co možná nejvíce vyvarovat použití igelitových tašek a nahrazujeme je látkovými, které nám vedoucí skupinek po koledě vrací. Samozřejmě ale nikomu nevyčítáme, když taška dojde k úhoně, to se stává. Proto pracujeme na tom, abychom si vytvořili rezervy. Díky skvělé spolupráci s paní Marešovou a jejími svěřenci jsme na dobré cestě,“ pochvaluje si koordinátorka Tříkrálové sbírky v pelhřimovském regionu Dominika Dufková. 

trikralova pomoc ze SPS a SOU Pelhrimov

Pláště i tašky poslouží koledníkům v širokém okolí. „Někde je sice zvykem, že si tři krále v obci řádně ustrojí sami, ale ne každý umí zacházet se šicím strojem. Proto je pro nás tato pomoc pelhřimovských švadlenek naprosto zásadní,“ pokračuje koordinátorka. 

V Pelhřimově se Kašparové, Melicharové a Baltazarové obléknou do královských plášťů v sobotu 7. ledna. „I když počet skupinek díky našim obětavým pomocníkům roste, stále jich není dost, aby zvládly obejít celé město. Za každého nového dobrovolníka, který se od nás nechá dočasně korunovat, budeme moc rádi,“ vzkazuje Dominika Dufková. 

Jak doplňuje, víkend bezprostředně následující po svátku Tří králů bude opravdu nabitý. Hned po sobotní pelhřimovské koledě se na neděli chystá Tříkrálový pochod na Křemešník. 

Bc. Dominika Dufková

pracovnice pro oblast komunikace, péče o dárce
Tel.: 604 222 024 E-mail: _kBtV9jqVX~zV-.j4fBFO1.7~bGkO1p