13. prosince 2021 Aktuálně

Nová kolekce tříkrálových plášťů z pelhřimovského učiliště čeká na koledníky

Kašparové, Melicharové a Baltazarové se těší, že po dvou letech snad opět vyrazí na koledu. Byla by velká škoda, kdyby nemohli obléct nové originální pláště, které pro ně ušily švadlenky ze Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov.

Sedm děvčat z prvního ročníku maturitního oboru Oděvní technik dohromady zvládlo našít pět desítek královských plášťů, obětovaly tomu celé dva týdny praxe. „Na své dílo jsou dívky po právu hrdé. Potěšilo mě, s jakým zápalem se úkolu zhostily. Rády pomohly dobré věci,“ chválí své svěřenkyně mistrová Dagmar Marešová, pod jejímž vedením „oblékají“ učni tříkrálové koledníky pelhřimovské Charity již řadu let.

nove trikralove plaste TKS 2022 (1)

nove trikralove plaste TKS 2022 (2) nove trikralove plaste TKS 2022 (3) nove trikralove plaste TKS 2022 (4)

„Každý rok obdivujeme šikovné ručky mladých švadlenek. Jim a úžasné spolupráci s paní Marešovou vděčíme za to, že nemáme o pláště nouzi, a dokonce máme do čeho ustrojit i pár případných nových koledníků, které bychom rádi mezi těmi stávajícími přivítali. Zvláště pro pelhřimovskou koledu by se nám několik královských trojic navíc hodilo, protože tradičních zhruba patnáct skupinek na obejití celého města nestačí,“ říká koordinátorka Tříkrálové sbírky v regionu pelhřimovské Charity Dominika Dufková. Jak doplňuje, pokud to epidemiologická situace umožní, vydají se koledníci po Pelhřimově v sobotu 8. ledna 2022.

Bc. Dominika Dufková

pracovnice pro oblast komunikace, péče o dárce
Tel.: 604 222 024 E-mail: _kBtV9jqVX~zV-.j4fBFO1.7~bGkO1p