Památku dětí uctilo přes čtyřicet svíček Zobrazit fotogalerii
11. prosince 2022 Aktuálně

Památku dětí uctilo přes čtyřicet svíček

Více než čtyři desítky světýlek napočítaly pořadatelky letošního, již osmého ročníku pelhřimovského setkání v kapli svatého Kříže, které pracovníci Charity Pelhřimov pravidelně svolávají na druhou prosincovou neděli – Světový den památky zesnulých dětí. Výzvu Zapalme svíčku uposlechli obyvatelé Pelhřimova i okolních obcí a v rámci republiky nebyli zdaleka jediní. Spolek Dlouhá cesta, který tato setkávání podporuje, jich letos v různých koutech Česka evidoval přes dvě desítky.

Po dvou ročnících poznamenaných covidem se akce opět mohla uskutečnit ve své původní podobě. Duchovního slova se ujal farář pelhřimovského sboru Českobratrské církve evangelické Petr Turecký a po něm se o svůj příběh podělila Blanka Zemanová, které před lety krátce po porodu zemřel prvorozený syn. „Veřejně promluvit o tak bolestné zkušenosti chce velkou odvahu a opravdu si nesmírně vážíme toho, že ji paní Zemanová našla. Setkání lidí, kteří ztratili dítě, má totiž vedle uctění památky i další smysl – sdílet, zjistit, že podobný osud potkal i mnohé další a že neneseme to těžké břemeno sami,“ říká Veronika Kovářová, která spolu s Petrou Marynets Zapalme svíčku v Pelhřimově každoročně organizuje.

Poděkování za krásný hudební doprovod patří Viktorii Fukové ze Základní umělecké školy Pelhřimov. Akci podpořily firmy Z - TRADE a Sonnentor, díky nimž si každý návštěvník domů odnesl malý dárek.

Bc. Dominika Dufková

pracovnice pro oblast komunikace, péče o dárce
Tel.: 604 222 024 E-mail: _kBtV9jqVX~zV-.j4fBFO1.7~bGkO1p