Příspěvek ze sbírky zachránil paní Miladu a její syny před vystěhováním
4. června 2020 Aktuálně

Příspěvek ze sbírky zachránil paní Miladu a její syny před vystěhováním

Peníze od dárců pomáhají v různých koutech naší vlasti, i na Pelhřimovsku. Paní Milada byla první žadatel z našeho regionu a kladné odpovědi se dočkala velice rychle. O tom, že příspěvek skutečně potřebovala, není pochyb. Hrozilo, že s dětmi přijdou o střechu nad hlavou.

Matka samoživitelka se svými třemi syny bydlí na ubytovně. Na poloviční úvazek je zaměstnaná jako uklízečka v nemocnici, ale 13. března musela nastoupit na ošetřování a zůstat se syny doma. Právě tato skutečnost ženu přivedla do zoufalé finanční situace. Nepřispělo ani to, že otec synů v dubnu nezaplatil výživné, neboť byl sám na nemocenské. Kluci jsou ve vývinu a mají velkou spotřebu jídla. Pravidelná materiální pomoc z Charitní záchranné sítě Oblastní charity Pelhřimov matčiným starostem uleví jen částečně. „Přesto je za ni paní Milada vděčná. Vždy poděkuje a celkově na nás působí velice sympatickým dojmem,“ zmiňuje humanitární pracovnice Jana Čechová.

Z nyní ještě okleštěného příjmu, kterým matka už před nouzovým stavem rodinu sotva stačila zabezpečit, nezbylo na nájem za březen a duben, a majitel ubytovny proto pohrozil vystěhováním. Právě na zaplacení dvouměsíčního nájemného byly vynaloženy prostředky, které do Sbírky pro Česko darovali dobří lidé. „Z hrozby ztráty bydlení jsem měla velký strach. Díky sbírce měl pan majitel peníze už za týden od podání žádosti na účtu a volal mi, že je tedy všechno v pořádku,“ říká s úlevou v hlase paní Milada a vzkazuje dárcům i Charitě velké poděkování. Do budoucna by jí s nezbytnými výdaji na bydlení i živobytí mohly již pomoci dávky v hmotné nouzi. Úřad sice její nedávnou žádost zamítl, ale na konci května zkusí svůj nárok obhájit znovu.

Školní povinnosti

Paní Milada je dlouhodobou klientkou KLÍČE – Centra pro rodinu, fungujícího rovněž při Oblastní charitě Pelhřimov. „Obrací se na nás například v záležitostech týkajících se úředních jednání nebo v souvislosti s potřebou přípravy do školy pro děti. Je znát, že jí záleží na tom, aby chlapci dobře prospívali, a podle toho se jim také věnuje,“ dává vedoucí služby Kristýna Červená pochvalnými slovy záruku, že darované peníze pomohly na správném místě.