Tříkrálových plášťů není nikdy dost, ale šikovných švadlenek ano
18. prosince 2020 Aktuálně

Tříkrálových plášťů není nikdy dost, ale šikovných švadlenek ano

Výběr plášťů pro tříkrálové koledníky z regionu pelhřimovské Charity je opět bohatší. Desítky jich pro ně i tentokrát našila děvčata ze Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov, oboru Oděvní technik. 

„Plášťů není nikdy dost. Jednak potřebujeme zásoby doplňovat a obnovovat, jednak jsme rádi, když můžeme dát koledníkům trochu vybrat, aby jim padla velikost a ideálně i ladily barvy. Díky pravidelné spolupráci s paní mistrovou Dagmar Marešovou a jejími svěřenkyněmi se nám to daří,“ s vděčností popsala koordinátorka Tříkrálové sbírky v regionu Pelhřimov Dominika Dufková. 
V tomto školním roce se pláště stihly jen tak tak. „Šest týdnů byli studenti doma, takže jsme si pak museli pospíšit,“ podotkla s úsměvem Dagmar Marešová, ale už nedodala, že plášťů ušili dvakrát tolik co loni. 

podekovani za trikralove plaste

Celkově na Pelhřimovsku přibývá obcí, které jsou, co se tříkrálových plášťů týče, naprosto soběstačné. To když se najde šikovný dobrovolník, dle zkušeností však spíše dobrovolnice, která je ušije. „Z poslední doby musíme vyzdvihnout například paní Jaroslavu Hánovou, která se nabídla, že oblékne všechny koledníky v Nové Cerekvi. Ve Stanovicích se tři králové zachumlají zase do plášťů od rodiny Kábovy,“ zmínila koordinátorka s tím, že všem pomocníkům patří velké poděkování. Jak dodala, v některých obcích to tak fungovalo vždycky. Například v Častrově si na tříkrálových kostýmech tradičně dávají velice záležet. 

Bc. Dominika Dufková

pracovnice pro oblast komunikace, péče o dárce
Tel.: 604 222 024 E-mail: _kBtV9jqVX~zV-.j4fBFO1.7~bGkO1p