V papučích si na náměstí troufly čtyři desítky příznivců Charity
6. října 2022 Aktuálně

V papučích si na náměstí troufly čtyři desítky příznivců Charity

Osmdesát procent lidí si přeje zemřít doma. Jenom každému čtvrtému z nich se to podaří. Nevyléčitelně nemocní a umírající lidé často bojují se závažnými zdravotními problémy a neobejdou se bez lékařského dozoru. I tak ovšem mohou své poslední chvíle trávit doma – díky mobilním hospicům. Právě na jejich činnost upozorňoval další celorepublikový Papučový den, k němuž se pravidelně připojuje i Domácí hospicová péče Iris při Charitě Pelhřimov. Letos opět vyzvali veřejnost, aby se s nimi pokusila překonat rekord z roku 2019, kdy se na Masarykově náměstí v Pelhřimově v domácí obuvi sešlo 259 lidí.

„Zlomit rekord se nám sice nepovedlo, neboť prezident Agentury Dobrý den Miroslav Marek napočítal jen 39 párů nazutých papučí, ale ani toto číslo není zanedbatelné. A hlavně jsme se sešli s lidmi, kteří skutečně vědí, co lékaři a sestřičky našeho mobilního hospice dělají, a fandí jim. Podpora, kterou charitní práci svou účastí vyjádřili, je pro nás všechny velkým povzbuzením,“ podotýká jménem pelhřimovské Charity Dominika Dufková.

Papučový den společná
Foto: Miroslav Galko

Vedle návštěvníků akce a pomocníků vzkazuje velké poděkování i Agentuře Dobrý den, která „rekordní papučové snažení“ místní Charity zaštítila už potřetí. „Možná ne na pelhřimovském náměstí, ale v součtu všech Papučových dnů po celé České republice je nás – tedy těch, kterým není téma umírání doma lhostejné – dnes mnohonásobně více než v prapočátcích této akce, což je dobrá zpráva,“ doplňuje Miroslav Marek.

Bc. Dominika Dufková

pracovnice pro oblast komunikace, péče o dárce
Tel.: 604 222 024 E-mail: _kBtV9jqVX~zV-.j4fBFO1.7~bGkO1p